BIAO CZERWONETuż przed majowymi,  świątecznymi dniami 30 kwietnia, przedszkolaki uczciły zbliżające się patriotyczne dni.  W poszczególnych grupach dzieci starszych, odbyły się zajęcia edukacyjne przybliżające historyczne zagadnienia. Dzieci poznały i przypomniały symbole narodowe, układały historyjki obrazkowe związane z powstaniem państwa polskiego oraz historii powstania godła państwowego. Samodzielnie wykonały flagi, godła państwowe oraz herby naszego miasta. Podniosłym momentem zajęć było wspólne odśpiewanie HYMNU  PAŃSTWOWEGO, który dzieci zaprezentowały w pozycji na baczność. Kulminacyjnym momentem obchodów świąt państwowych był biało- czerwony happening, podczas którego dzieci rozdawały wszystkim napotkanym przechodniom biało- czerwone baloniki.