dzien drzewa "POSADZCIE  LASÓW  TYSIĄCE, PPOSADZCIE  DRZEWA I  KRZEWY...."- to fragment piosenki przedszkolaków, która szczególnie zabrzmiał podczas obchodów DNIA  DRZEWA.

W tym dniu dzieci ze wszystkich grup uczestniczyły w spotkaniu z leśniczym z Nadleśnictwa  Gromnik, który rozwiał wątpliwości naszych przedszkolaków odpowiadając na pytania związane z rodzajami drzew, mieszkańcami lasów i sposobami przygotowania się do jesienno- zimowych chłodów. Pan leśniczy opowiedział krótką historię powstania drzewa, omawiając jednocześnie wielką ich wartość dla życia i zdrowia człowieka.

W tym dniu przedszkolaki posadziły nowe drzewka w przedszkolnym ogrodzie, a podczas wspólnych warsztatów plastycznych, które bacznie obserwował Pan leśniczy, utworzyły 20- metrowy szal dla Pani Jesieni.