Przedszkole to miejsce rozwoju małych osobowości, zauważania i rozwoju zarysowanych zainteresowań i dziecięcych uzdolnień. Zgodnie z prestiżowym, ogólnopolskim tytułem jaki posiada nasza placówka jesteśmy Szkołą Odkrywców Talentów. Wraz z początkiem każdego nowego roku szkolnego, diagnozujemy rozwój dzieci, rozszerzamy możliwość rozwoju zdolności naszych Milusińskich poprzez ofertę zajęć dodatkowych. Zgodnie z założeniami SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW rozwijamy zarysowane zainteresowania i uzdolnienia naszych małych przedszkolaków

W przedszkolu działają grupy, w których dzieci mogą rozwijać własną osobowość . Są to:

- zajęcia sportowe w ramach kółka „Mały sportowiec” 

- koło artystyczno-plastyczne „Zaczarowany ołówek".

koło teatralne "Rusałka"

- kółko kulinarne „Smakosze”

- kółko  szachowe  „ Szach- Mat”

-kółko  ruchowo- taneczne „ Mini fitness”

- koło przyrodnicze  "Mali przyrodnicy"

fitness

 

 

                                               KÓŁKO SPORTOWE 

pp26 001

Nasze koło sportowe oparte jest na zdrowej sportowej rywalizacji, aerobicu oraz gimnastyce sportowej.

Mali sportowcy doskonalą swoje umiejętności, ćwiczą również poczucie rytmu, przygotowuja się do prezentacji podczas konkursu międzyprzedszkolnego MAM  TALENT

  

 

 

 

                                                KÓŁKO PLASTYCZNE 

pp26 002

Dzieci wykazujące szczególne uzdolnienia artystyczne, biorą udział w zajęciach plastycznych, podczas których poznają trudniejsze techniki plastyczne. Wykonują bogate prace plastyczne, które stają się elementem dekoracyjnym placówki. Mali artyści biorą udział w ogólnopolskich konkursach plastycznych, jednocześnie promując nasze przedszkole.

  

 

pp26 003

KÓŁKO TEATRALNE

 

Dzieci wykazujące zainteresowania i predyspozycje aktorskie poznają tajniki teatru podczas spotkań Kółka TEATRALNEGO "RUSAŁKA" uczestnicząc w cotygodniowych zajęciach z elementami zabaw parateatralnych. Mali aktorzy znają różnorodność lalek teatralnych, potrafią uczestniczyć w zabawach dramowych, pantomimicznych, naśladowczych. Rozwijają swoje umiejętności prowadzenia dialogu, wzbogacają słownictwo, poznają zasady prezentacji swoich umiejętności podczas występów.

 

kucharz                 KÓŁKO  KULINARNE  

Mali smakosze  komponują potrawy, wgłębiając się w kuchenne tajniki. Poznają zasady bezpiecznego posługiwania sie urządzeniami kuchennymi.

 

szachy                         KÓŁKO  SZACHOWE 

Dzieci poznają zasady gry w szachy. 

 

                                                             

 

KOŁO  PRZYRODNICZE koo przyrodnicze

Najmłodsi nasi przedszkolacy, poznają najbliższe środowisko, zjawiska pogodowe. Poprzez szereg zabaw badawczych zapoznają się z magicznym światem przyrody

                                             

                                       

 

 

                                                 MAŁY WOLONTARIAT

pp26 004Już od najmłodszych lat zwracamy uwagę dzieci w kierunku tych, którzy potrzebują pomocy innych. Podejmujemy szereg działań, które w efekcie niosą radość , stają się odruchem serca, uczą empatii, pomagają w przybliżeniu wartości tj. miłość, szacunek, przyjaźń.

 

       Od wielu lat współpracujemy z Tarnowskim Stowarzyszeniem „KROPLA” i zawsze pamiętamy o małych pacjentach Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Dzieci pod kierunkiem swoich nauczycielek wykonują świąteczne upominki dla swoich małych, nieznanych, chorych kolegów, którzy są pacjentami wrocławskiej Kliniki. Ponadto wszyscy rodzice wraz ze swymi pociechami aktywnie włączają się w organizowane na terenie naszego przedszkola akcje charytatywne. Są to m.in. Góra grosza, zbiórka środków higienicznych na rzecz Kliniki Wrocławskiej, „Przemów ludzkim gestem”, zbiórka karmy dla zwierząt tarnowskiego schroniska dla zwierząt AZYL, zbiórka nakrętek plastikowych w akcji „Nakręć się”

 

 

 

Dla uatrakcyjnienia naszej oferty edukacyjnej oferujemy następujące zajęcia:
RELIGIA - W grupach: Smerfy- dzieci 5-letnie, Misie- dzieci 5-6-letnie oraz –Ekoludki- dzieci 6-letnie; organizujemy naukę religii / na wniosek rodziców/

JĘZYK ANGIELSKI - Dzieci pięcioletnie oraz sześcioletnie uczą się języka angielskiego w grupach dostosowanych do zaawansowania dziecka. W grupach dzieci 3 i 4-letnich jezyk angielski jest prowadzony z całą grupą w formie zabaw dydaktycznych i muzycznych

INNE ZAJĘCIA - Proponujemy zajęcia z zakresu gimnastyki korekcyjno- kompensacyjnej dla dzieci zgodnie ze wskazaniami lekarskimi

Odbywają się również zajęcia logopedyczne pod hasłem "Małe i duże podróże języczka wędrowniczka" dla dzieci wymagających ćwiczeń usprawniających aparat mowy

Ponadto włączmy się w ogólnopolską akcję CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM, poprzez tzw. BAJKOWE WTORKI, do udziału w których zapraszamy rodziców oraz innych członków rodzin naszych milusińskich

Dzieci 5,6-letnie uczestniczą w cyklach zajęć edukacyjnych - w Muzeum Okręgowym w Tarnowie oraz koncertach muzycznych organizowanych w Zespole Szkół Muzycznych w naszym mieście.

Dużą atrakcją dla dzieci są wycieczki autokarowe, które organizujemy w grupach starszych- dwa razy w roku. W grupach młodszych- w okresie wiosennym. Z okazji Dnia Dziecka wszystkie przedszkolaki uczestniczą w wycieczce autokarowej-niespodziance.

Najczęściej odwiedzane przez nas miejsca to: Europejskie Centrum Bajek w Pacanowie, Zamek w Dębnie, Pasieka w Stróżach, Muzeum Drogownictwa w Szczucinie, Muzeum lalek w Pilźnie, Dom Malarek oraz zagroda Pani Curyłłowej w Zalipiu, Leśniczówka w Wierzchosławicach, stadnina koni w Klikowej, ścieżka ekologiczna „Polichty” oraz inne wg propozycji rodziców.